Back

Google Web Sitesi Kurma

Google Web Sitesi Kurma

Hiçbir kodlama olmadan web sitenizi oluşturun.

Google Web Sitesi Kurma, Web sitenizi tasarlamak ve barındırmak için Google size ücretsiz kaynaklar ve profesyonel araçlar sunar.

Web sitesi tasarım araçlarını seçme

Zaman ve bütçe

Birçok tasarım aracı, web sitenizin boyutuna bağlı olarak ücretsiz planlar veya denemeler sunar. Zaman kazanmak için şablonları kullanabilirsiniz.

İşletme İhtiyaçları

Bazı tasarım araçları güçlü online mağazalar için en uygun çözümken bazıları da basit bir portföy veya blog oluşturmaya uygundur

Altyapı

Rahat kullanabileceğiniz bir tasarım aracı seçin. Bu araçlardan bazıları yeni başlayanlara, bazıları da daha deneyimli kullanıcılara özel olarak tasarlanmıştır.

Küçük İşletmeniz İçin Ücretsiz Bir Site Oluşturmak İçin Google Web Sitesi Kurma Nasıl Kullanılır?

Tüketicilerin çoğunluğu internet üzerinden ürün araştırıyor, keşfediyor ve satın alıyor olsa da, 2016 da küçük işletmelerin %60’ının bir web sitesi yoktu. Pek çok küçük işletme sahibi, kendi web sitelerini geliştirmek için zamana veya kaynağa sahip değil. Neyse ki, Haziran 2017’de Google, Google My Business hesabı olan her işletmeye ücretsiz, sezgisel tek sayfalık bir web sitesi oluşturucu erişimi vererek küresel ekonominin bel kemiğine yardımcı olmaya karar verdi. Araç tamamen özelleştirilebilir, hesap kullanıcısının GMB listeleme bilgileriyle otomatik olarak güncellenir ve AdWordsExpress ile çalışır.

Küçük işletmeniz bir saatten kısa sürede basit ama çarpıcı bir site oluşturmak istiyorsa, yeni sitenizi oluşturmak ve özelleştirmek için Google’ın web sitesi oluşturucusunu nasıl kullanacağınıza dair kısa bir özet burada.

Google Web Sitesi Kurma

Google Web Sitesi Kurma

Google Web Sitesi Kurma nasıl yapılır?

  1. Bilgisayarda, kopyalamak istediğiniz siteyi Google Sites’te açın.
  2. Sağ üstte, Diğer Diğer ve sonra Kopyasını oluştura tıklayın.
  3. “Dosya adı” bölümüne, kopyaladığınız site için bir ad girin.
  4. “Sayfalar” bölümünün altında “Tüm siteyi seçin.
  5. İsteğe bağlı: Sitenin konumunu değiştirmek için Değiştire tıklayın.
  6. Tamam‘ı tıklayın.

Ücretsiz Google Web Sitenizi, Özelleştirme

Google’ın web sitesi oluşturucusu, sizin için işletmenizin adı, konumu, çalışma saatleri, iletişim bilgileri, gönderileri, kataloğu ve fotoğrafları ile önceden doldurulmuş bir başlangıç ​​web sitesini otomatik olarak oluşturur. İlk web sitesi bir şablondur, böylece temayı, kopyayı, fotoğrafları ve dili özelleştirebilirsiniz.

Google Web Sitesi Kurma

Google Web Sitesi Kurma

Google, ücretsiz web sitesi oluşturucusu ile milyonlarca küçük işletme sahibinin kendi web sitelerinin ve nihayetinde işletmelerinin gelişimini engelleyen zorlukları, zamanı ve maliyetleri atlamasına yardımcı oldu. Çevrimiçi varlığınızı büyütmenin ücretsiz ve basit bir yolunu arıyorsanız, Google’ın Web Sitesi Oluşturucusu da size yardımcı olabilir.

Web sitenizin kopyasını 60’tan fazla farklı dilde yazabilirsiniz.

Şablonlar ve düzenler gibi özellikleri kullanarak site içeriğini görsel açıdan ilgi uyandıracak şekilde öne çıkarın. Google Dokümanlar, Haritalar, Fotoğraflar, YouTube gibi birçok Google aracında bulunan içerikleri kolayca yerleştirin. Hiçbir tasarım veya programlama becerisi gerektirmez.

Tarzınıza uyan güzel bir blog oluşturun. Tutkularınızı ve anılarınızı paylaşın. Hepsi de esnek düzenlere ve yüzlerce arka plan resmine sahip kolay kullanılan şablonlar arasından seçim yapın ya da yeni bir şey tasarlayın.

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.