Back

Bir Web Sitesi Ne Kadara Mal Olur?

Bir Web Sitesi Ne Kadara Mal Olur?

Bir Web Sitesi Ne Kadara Mal Olur?

“Bir web sitesi ne kadara mal olur?” sorusunu cevaplayabilmek adına öncelikle ihtiyaçlarınızı belirlemek gerekir. Taleplerinizi karşılayan yöntemi seçmenize yardımcı olacak bilgilere aşağıdan ulaşabilirsiniz.

Bir web sitesi oluşturmanın üç ana yolu vardır.

  • İlki; web geliştirme hizmetleri sağlayan firmaların hazır alt yapılarını kullanmak.
  • İkinci seçenek; WordPress ile oluşturmak.
  • Üçüncü seçenek ise, bir web tasarımcısı ile birlikte çalışmak.

Hangi yöntemi seçeceğiniz, web sitesinin maliyeti üzerinde büyük bir etkiye sahip olacaktır.

Aşağıda “Bir web sitesi ne kadara mal olur?” sorusunu açıklayabilmek ve bütçenize yönelik uygun seçeneği size sunabilmek adına, üç yöntemi de ayrıntılı bir şekilde inceleyeceğiz. Örneğin, bir web geliştirme platformunun hazır alt yapısını kullanmanız size ücretsiz bir deneyim sağlar. Ancak hedefinizi büyüterek bir web tasarımcısı ile anlaşmak isterseniz size daha pahalıya mal olacaktır. Hedefinize göre, web sitesi maliyetiniz değişmektedir. 

Bir web sitesi geliştirme hizmetinden faydalanmak en ucuz ve en kolay seçenektir. Fakat bu seçenek ile WordPress seviyesinde kontrol imkanı sağlayamazsınız. WordPress kullanmak zaman alsa da size esneklik sağlar. WordPress teknik olarak ücretsiz ve açık kaynaklı bir platformdur. Ancak hosting, temalar ve eklentiler için ödeme yapmanız gerekirse, toplam maliyetiniz artacaktır.

 Bir web tasarımcısı kiralamak üç ana yöntem arasında en pahalı olan seçenektir. Ancak sitenin oluşturulması ve özelleştirilmesi üzerinde mutlak kontrole ihtiyacınız varsa veya en yüksek düzeyde hizmet talebi bulunuyorsa en iyi seçimdir. Bu noktada ihtiyaçlarınıza uygun seçeneği seçmeniz gerekmektedir. Bir web tasarımcısı kiralamak daha pahalı bir seçenek olsa da yaşayacağınız teknik zorlukları ortadan kaldırır. Gelin, “Bir web sitesi ne kadara mal olur?” aşağıda inceleyelim. 

 

Bir Web Sitesi Ne Kadara Mal Olur?Web Sitesi Geliştirme Hizmeti Kullanarak Bir Web Sitesi Ne Kadara Mal Olur?

Bir web sitesi platformu kullanmak, web sitesi oluşturmanın en ucuz yolu olmakla birlikte; başlangıç için en ideal yöntemdir. Yaşayabileceğiniz teknik aksaklıkları minimuma indirmenize yardımcı olur. Bu yöntem kişisel web siteler ve bloggerlar için daha uygundur. Hazır alt yapılar sayesinde ücretsiz web site oluşturulabilirsiniz. İhtiyacınıza yönelik satın aldığınız eklentilere göre maliyetiniz ayda 50 dolara dek çıkabilir. Ücretsiz yöntem, düzgün bir alan adı almanızı ve online satış yapmanızı sınırlar. Sizin için uygun olup olmadığını denemek ve herhangi bir finansal baskı olmadan becerilerinizi geliştirmek için uygundur. Kullanıcılar tarafından sıklıkla tercih edilen firmaların ücretleri ise şu şekildedir:

GoDaddy’nin sunduğu düşük fiyat yalnızca ilk yıl için geçerlidir. İlk yıldan sonra, ayda 11.99 dolara yükseliyor.

Bu ödeme miktarları almak istediğiniz hizmetlere göre değişkenlik göstermektedir. Örneğin; Wix’in en yüksek ödeme planı 500 dolar, 14 gün deneme süresi sunan Squarespace’in en yüksek ödeme planı 49 dolar, 30 gün deneme sürümü sunan GoDaddy’nin en yüksek ödeme planı ise 44.99 dolardır.

Bu seçeneği tercih ettiğinizde profesyonel destek, tema ve güvenlikle ilgili masrafınız olmaz. Fakat düzgün bir alan adı almak isterseniz, yılda 10 dolar kadar ek bir maliyetiniz olur.

 

WordPress İle Bir  Web Sitesi Ne Kadara Mal Olur?WordPress ile Bir Web Sitesi  Ne Kadara Mal Olur?

WordPress size, web siteniz ve bütçeniz üzerinde daha fazla kontrol imkanı sağlar. Teknik açıdan güveni olan, tam özelleştirme isteyen kişiler ve bloglar için en ideal seçenektir. Her kullanıcının talebi farklılaştığı için WordPress aracılığıyla web sitesi oluşturmanın maliyetini belirlemek oldukça zordur. 

WordPress maliyetleri talepleriniz doğrultusunda farklı birçok faktöre göre değişkenlik göstermektedir. Dolayısıyla WordPress sitesi kurarken düşünmeniz gereken birçok farklı seçenek ortaya çıkar.

Genel çerçevede WordPress, ücretsiz temalar ve eklentilere sahip olması nedeniyle maliyetleri düşük tutabileceğiniz bir seçenektir. Ancak talebinize göre değişebilecek temalar, eklentiler ve alan adı maliyetleri yıllık ödemenizi 60 dolara dek yükseltir. İhtiyaç duyduğunuz hizmetlerin artması durumunda bir WordPress tasarımcısı ile anlaşırsanız maliyetiniz sıfırdan binlere çıkacaktır.

 

Web Tasarımcı ile Bir Web Sitesi Ne Kadara Mal Olur?

Bir Web Tasarımcı ile çalışmanız durumunda işlerinizi profesyonel ellere bırakmış olursunuz. Ancak yine de arkanıza yaslanıp rahatlamanız mümkün değildir. Bu yöntemi tercih ederseniz web tasarımcınız ile sürekli olarak birlikte çalışmanız gerekir. Eğer daha karmaşık bir yapıda web sitesi ihtiyacınız varsa ve site tasarımı ile ilgilenecek vaktiniz yoksa bu sizin için en ideal yoldur. Bu yöntemi tercih edecekseniz ayrı bir bütçe oluşturmanız gerekmektedir.

Web tasarımcısı ile bir site oluşturmanın maliyetlerini belirlemek ve tahmin etmek zordur. Herhangi bir ajansla ya da freelancer çalışan kişilerle anlaşmanız mümkündür. İsteklerinize uygun bir teklif almanız hizmet sağlayıcınıza göre değişir. Ancak genel olarak bir fiyat belirlemek gerekirse, web tasarımcı ile çalışmak ayda 500 dolar ve 30000 dolar arasında bir maliyet sunar. Bu fiyatlar tasarımcılara veya ajanslara göre farklılık göstermektedir. 

Size en uygun web sitesi seçenekleri için bizimle iletişime geçin!

 

Başlamadan ÖnceBaşlamadan Önce

Herkes ilk web sitesi deneyiminde hata yapar, bu yüzden pratik yapmak için zaman ayırmak önemlidir. Projeye çok para yatırmak gibi bir baskı olmadan, becerilerinizi geliştirebileceğiniz birçok ücretsiz ve ucuz seçenek var. “Bir web sitesi ne kadara mal olur?” yazımızda bu seçenekleri açıkladık. Web sitesi kurmak her zaman için pahalı seçeneklere bağlı değildir. Fakat bu iş için bütçe ayırarak profesyonel yardım almanız yaşayacağınız teknik sorunları sıfıra indirir. Uygun seçeneği seçmeniz doğrultusunda, web siteniz için harcadığınız her kuruş size geri dönecektir.

Küçük adımlarla başlamak, potansiyel kayıplarınızı azaltacaktır. Bu noktada karmaşık ve gösterişli tasarımlara dair beklentilerinizi bir kenara bırakıp gerçekçi olmanız gerekmektedir. Bu yüzden öncelikle ihtiyaçlarınızı, web sitesine ayırabileceğiniz bütçeyi ve zamanınızı belirlemeniz en doğru başlangıç adımı olacaktır.

 

 

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.