Back

Web Tasarım Paketleri Nedir – 2022 Güncel

Web Tasarım Paketleri, Wix gibi kendin yap, web sitesi oluşturucusu ile sıfırdan kendiniz yapmak ve bir web tasarımcısı kiralamak arasında  bir  adımdır ancak unutmayın ki Wix’ten yapacağınız site için bilgiye ve tecrübeye sahip olmanız gerekmektedirBir web tasarım paketini, çevrimiçi dünyanın kendi kendine monte edilen mobilyaları olarak düşünün. İşletme web sitenizin somunları ve cıvataları size sağlanacaktır. Sadece içerikle doldurmanız gerekecek.

Birazdan okuyacağımız gibi , web tasarım paketleri şeklinde sayısız farklı şablon mevcut . Hangisini seçeceğiniz ve tüm bu konseptin işletmeniz için uygun olup olmadığı, size bağlıdır.

Neden bir web tasarım paketi kullanmalısınız?

Nispeten temel ihtiyaçlarınız varsa, bir Web tasarım paketleri bunları karşılamaktan daha fazlasını sağlayacaktır. Web tasarım paketleri de markanızı çevrimiçi hale getirmenin hızlı bir yoludur.

Bir web sitesi oluşturmak için gereken içeriğe sahipseniz ancak HTML, JavaScript veya diğer başlangıç ​​seviyesindeki dillerin temellerini öğrenmek için zamanınız veya eğiliminiz yoksa, bir web tasarım paketleri size çok yardımcı olacaktır. Yazılım kullanılarak oluşturulan sitelerden biraz daha benzersiz ve bağımsız bir çevrimiçi varlığın keyfini çıkaracaksınız, ancak her gün bir geliştiriciyle bağlantı kurmak için zaman, çaba veya masraf olmadan.

Web Tasarım Paketleri Nedir

Web Tasarım Paketleri nin Kullanım Alanları

Bir web sayfası temel olarak web sayfaları oluşturmak için kullanılır. Diğer kullanımlar şunları içerir:

Erişilebilirlik Denetleyicisi:

Kullanıcılara, kodlarının standart olup olmadığını ve web sitelerinin kişiler için kolayca erişilebilir olup olmadığını kontrol etme olanağı verir.

Bölünmüş Görünüm Seçeneği:

Kullanıcıların, tasarım ve kod görünümü sekmesinden geçiş zahmetine girmeden kod görünümünde kodlama ve tasarım görünümünde ön izleme yapmalarına izin verir.

Etkileşimli Düğmeler:

Kullanıcılara web grafikleri oluşturmanın yeni ve kolay bir yolunu sunar ve Adobe Photoshop gibi karmaşık bir görüntü düzenleme paketine olan ihtiyacı ortadan kaldırır.

Dinamik Web Şablonu (DWT):

Kullanıcıların birden çok sayfada ve hatta tüm web sitesinde kullanılabilecek tek bir şablon oluşturmasına izin verin.

Kod Parçacıkları:

Kullanıcılara, bir sonraki ihtiyaç duyulduğunda kolay erişim için saklamalarına olanak tanıyan yaygın olarak kullanılan kod parçalarından parçacıklar oluşturma avantajı sağlayın.

 

Web Tasarım Paketleri nin Kullanım Alanları

 

Web Tasarım Paketleri nin Bileşeni

1. Sağlam Bir Düzen:

Web tasarımında temel, düzeninizdir. Bir web tasarımının düzenlenmesi, tüm içeriğin ve gezinme öğelerinin yerleştirilmesini içerir.

2. Etkili Tipografi:

Sözcüklerin akışıdır ve bir web tasarımının tipografisinin içerik içinde yapı ve hiyerarşi kurarken kolay okunabilir ve takip edilebilir olması önemlidir.

3. Doğru Renk Düzeni :

Doğru renk düzenini seçmek son derece önemlidir, çünkü tasarımınızın havasını diğer bileşenlerden daha fazla belirleyecektir.

 

4. Uygun Tasarım Öğeleri :

Burada doku, simgeler, desenler vb. ile yaratıcılığınız çılgına dönebilir. Ancak, tasarım öğelerinin de tasarımın havasını belirlemede büyük rol oynadığını unutmayın. Bu nedenle, işleri web sitesinin ve hedef kitlesinin hedefleriyle tutarlı tutun.

 

 

En iyi web tasarım firmaları

5. Hit Sayacı: 

Bu, bir web sitesine ziyaretçilerinin sayısı hakkında bir grafik sayacı aracılığıyla ayrıntılı bilgi verir.

6. Reklam Afişi:

Reklam afişi, seçtiğiniz resimlerle birlikte reklam afişi üretecek ve döndürecektir. Reklam afişi genellikle gelir elde etmek için kullanılır ve ancak bir slayt gösterisi gibi efektleri oluşturmak için birçok resmi döndürmek için kullanılabilir.

7. İçindekiler Tablosu:

Bu, sitenizdeki her sayfaya tekrar tekrar köprüler içeren bir sayfa yapıcaktır. İçindekiler tablosu site haritası olarak kullanılabilir.

8.Çerçeveler:

Seçim çerçevesi, ekran boyunca kayan bir metindir. Seçim çerçevesi, belirli bir noktaya dikkat çekmek istediğinizde kullanılır.

9. Arama Formu:

Bu, kişinin kendi sitesinde arama yapmasının kolay bir yolunu sağlar.

 

 

Web Tasarım Paketleri nin Kullanım AlanlarıWeb Tasarım Paketleri (Yazılımları) Örnekleri

1. IWeb :

IWeb, kullanıcıların web siteleri ve bloglar oluşturmasına ve bunları kendi metin, fotoğraf ve filmleriyle özelleştirmesine olanak tanır. IWeb, Facebook, YouTube, Google Adsense ve Google Haritalar dahil olmak üzere diğer hizmetlerle entegre olur. Kullanıcının programlama veya HTML bilgisi olmadan sadece birkaç dakika içinde bir web sitesi oluşturmasına olanak tanır. IWeb, tasarım konusunda endişelenmenize gerek kalmadan kolayca özelleştirebileceğiniz, Apple tasarımı güzel şablonlar sağlar.

2. Microsoft FrontPage :

Kullanıcıların HTML kodunu bilmelerine gerek kalmadan alışılmış web siteleri oluşturmalarını sağlayan bir web aracıdır. Web’inizdeki sayfaları yönetmenize ve aynı zamanda Web sayfalarını Ne-Gördüğünüz-Ne-Aldığınızdır (WHSIWYG) tarzında oluşturmanıza ve düzenlemenize yardımcı olur.

3. Adobe Dreamweaver :

Basit sayfa tasarımından, ColdFusion, PHP, ASP, CSS, XML, XSLT ve JavaScript ile yazılmış dinamik sayfaların geliştirilmesine kadar her şeye uygun bir web tasarım paketidir. Dreamweaver, en güçlü, en tam özellikli web geliştirici aracıdır. Harika bir WYSIWYG düzenleyicisini, bir FTP istemcisini ve uygun bir komut dosyası oluşturma ortamını birleştirir.

4. Microsoft Expression Web & Studio:

İzmir web site tasarım firmaları, 2021’in en iyi web site tasarım ajansları

XML, CSS, ASP.NET, ASP.NET AJAX, XHTML, XSLT, PHP ve JAVAScript kullanarak web sayfaları tasarlamak ve geliştirmek için kullanabileceğiniz bir web tasarım aracıdır. Expression Web’in yüklenmesi ve çalıştırılması için .NET Framework ve Silverlight gerekir. İnternet Explorer’ın Trident motorundan farklı, kendi standart tabanlı işleme motorunu kullanır.

5. Webplus X4 :

Herhangi bir kod kullanmadan göz alıcı masaüstü ve mobil siteler oluşturmak ve yayınlamak isteyenler için hızlı ve kolay yoldur.

 

6. NetObjects Fusion:

Grafiksel kullanıcı arabirimlerine sahip ticari programlardır ve kendi tescilli veritabanı aracılığıyla HTML veya XHTML oluşturur.

7. Amaya:

 Tarama yeteneklerine sahip ücretsiz ve açık kaynaklı bir WHYSIWYG geliştirme aracıdır. XHTML, MathML ve Ölçeklenebilir Vektör Grafikleri (SVG) gibi XML tabanlı yeteneklere sahiptir. PNG ve SVG gibi ücretsiz ve açık görüntü formatlarının yanı sıra SVG animasyonunun bir alt kümesini görüntüler.

 

 

 

1 yorum

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.