Yukarı kaydır

Web Sitesi Güncelleme İle Satışlarınızı Arttıracak 8 Faktör

Web sitesi güncelleme kesinlikle geciktirilmeyecek bir işlem. Her işletme, ziyaretçileri harekete geçmeye teşvik eden, bir sonraki adıma geçmeleri için onları dürten, yüksek dönüşüm oranlı bir web sitesi ister. Web siteniz sonuç üretmiyorsa nedenini belirlemelisiniz.

Web tasarımı, bir web sitesinin dönüşüm oranı üzerinde önemli bir etkiye sahiptir. İngiliz Bilgisayar Topluluğu’na göre, ziyaretçiler bir web sitesinin görsel çekiciliği konusundaki güvenilirliğini değerlendirmekte ve yargılarını 3.42 saniye gibi kısa bir sürede yapmaktadır.

Dönüşüm oranınızı artırmak ve sıradan tarayıcıları değerli müşterilere dönüştürmek için web sitenizi optimize ederken ve web sitesi güncelleme işine girmeden önce göz önünde bulundurmanız gereken sekiz faktör.

1. Açılış Sayfasının Gücü

Müşteri adayları yaratma ve çevrimiçi varlıklarını büyütme konusunda ciddi olan herhangi bir işletmenin açılış sayfasını önemsemesi gerekir.

Açılış sayfası, belirli bir teklife veya ürüne adanmış bir web sayfasıdır. Bir web sitesinin geleneksel bir ana sayfasından farklı olarak, bir açılış sayfasının tasarımının her öğesi, ziyaretçinin harekete geçmesini sağlamak ve harekete geçirme çağrınıza tıklatmak amacına odaklanır. Hedef, bir ziyaretçiyi web sitenizde bir müşteriye veya müşteri adayına dönüştürmektir.

Pazarlama tekliflerinizin her biri için benzersiz açılış sayfaları oluşturun. Bu şekilde, açılış sayfalarınızı hedef kitlenizin farklı bölümlerine hedefleyebilir ve kişisel noktalarını ele alabilirsiniz.

Açılış sayfası tasarımınızın, ziyaretçinizin istediğiniz işlemi yapmasını sağlamak için lazer odaklı olduğundan emin olun. Sayfadaki tüm dikkat dağıtıcıları kaldırın, harekete geçirme çağrınızı açık ve cazip hale getirin ve müşterinizin harekete geçirme çağrısını tamamlamasının mümkün olduğundan emin olun.

2. Web Sitesi Güncelleme de Renk Kullanımı

Doğru renk paleti, dönüşüm oranınızı, özellikle harekete geçirme çağrınızı artırabilir. Kitlenizi bilin ve web sayfalarınız için doğru rengi seçmek için müşteri personelinizi kullanın. Genellikle kadınlar yeşil, mavi ve mor renklere daha iyi tepki verir. Kitleniz ağırlıklı olarak erkekse, siyah, yeşil ve mavi efektif renklerdir.

Web Sitesi Güncelleme de Renk Kullanımı

Web Sitesi Güncelleme de Renk Kullanımı

Kahverengi ve turuncu genellikle en zayıf performans gösteren renklerdir. Renk körlüğü olan kişilerin daha çok yeşil ve kırmızı ile mücadele ettiğini unutmayın. Web sitesi güncelleme konusunda renkler önemli bir faktördür bunu unutmayın.

3. Sosyal Prova ve Güven Sembolleri

İnsanlar neden markanıza güvenmeli? Potansiyel müşterilerin mükemmel bir hizmet veya ürün sunmak için şirketinize güvenebileceklerini hissettirmek için sosyal kanıt ve güven sembollerini kullanın.

Mutlu müşterilerinizden gelen referansları kullanmak, şirketinizin ve web sitenizin güvenilirliğini göstermek için harika bir yoldur. Potansiyel müşterinizin, mutlu olacakları bir hizmet veya ürün sağlama konusunda size güvenebileceklerini hissettirmeyi amaçlamalısınız.

İnsanlar sosyal bir demet. İnsanları bir şey hakkında bir fikir paylaşırken gördüğümüzde, bu aynı görüşü paylaşmamızı teşvik eder. Web sitenizi oluştururken ve web tasarımcılarınızla plan yaparken referanslar ve müşteri yorumları için yer bıraktığınızdan emin olun. Web sitesi güncelleme işleminden önce tasarımcınıza bu konuyu mutlaka hatırlatın.

Aşağıdakileri de ekleyerek yeni müşterilere satın alma konusunda güven verin:

  • Referansları belirgin bir yere yerleştirin. Harekete geçirme çağrınızı gölgede bırakmayın, belirgin bir konumda olduklarından emin olun.
  • Alıntı yapılan müşterilerin gerçek fotoğraflarını ekleyin. Bir alıntıya bir yüz vermek, incelemenin orijinal olduğuna dair güven ve kanıtın oluşturulmasına yardımcı olur. Önce izin almayı unutmayın!
  • Bir referans için yazı tipi seçiminizin anlaşılmasının kolay olduğundan emin olun. Sadelik, okunması zor olan süslü bir fonttan daha iyidir.

E-ticaretiniz varsa sosyal kanıtı göstermenin bir başka harika yolu da “en çok satanlar” bölümünü entegre etmektir. Geniş bir ürün yelpazesi satıyorsanız, sitenizi ziyaret eden yeni bir ziyaretçi karmaşık bulabilir. Gezinmesi kolay ve görsel olarak çekici “en çok satan” bölümü en popüler ürünlerinize yeni ziyaretçiler çekebilir.

4. Video İçeriği

Video, web tasarımında 2019’dan sonraki bir sonraki yıla kadar devam edecek şekilde ayarlanmış sıcak bir trend. Şirketler, ürün videolarının web sitelerinde gösterilmesinden büyük dönüşüm oranı artışı rapor ettiler.

İşletmeler arası ve hizmet tabanlı şirketler, karar vericilerin video içeriğini hedeflemesinden büyük ölçüde faydalanabilir. Sizi rakiplerinizden farklı kılan şeyleri tartışın ve basit ve anlaşılması kolay bir kısa videoyla hizmetinizin avantajlarını vurgulayın.

5. Eşsiz Değer Önerisi (UVP – unique value proposition)

Şirketinizin UVP’si nedir? Emin değilseniz, ilk adım tanımlamaktır. Kim olduğunuzu, ne yaptığınızı, sizi farklı kılan şeyleri, potansiyel probleminizi nasıl çözdüğünüzü ve neden size güvenmeleri gerektiğini açıkça belirtmeniz gerekir. Markanızı sorunlarına benzersiz bir çözüm yapan şeyin ne olduğunu belirleyemiyorsanız, web sitenize gelen ziyaretçiler de tanımlayamaz.

İşletmenizin neden aradıkları çözümü sunduğunu ve neden sizi rakipleriniz arasından seçmeleri gerektiğini ziyaretçilere açıkça anlatın.

6. Web Sitenizin Yüklenme Hızını Optimize Edin

Şirketinizin çevrimiçi varlığı yalnızca web siteniz kadar güçlüdür. Bir ziyaretçinin zayıf web tasarımı ve durgun yükleme hızlarıyla karşılaşması durumunda, şirketinizin mesajını duyacak kadar uzun süre kalmazlar.

Stanford tarafından yayınlanan bir raporda, kullanıcıların % 75’inin bir şirketin güvenilirliğini tamamen bir web sitesinin görünümünde ve web tasarımında yargılayacağını gösteriyor.

Kissmetrics, potansiyel ziyaretçilerin% 40’ının yüklenmesi 3 saniyeden uzun sürerse bir web sitesini terk ettiğini açıkladı. Web sitenizin hızı çok önemlidir ve web tasarımınızın ana odak noktası olmalıdır.

7. Web Sitesi Güncelleme de Formları Kısa ve Özlü Tutun

Formlarınıza gelince kısa ve tatlı tutun. Potansiyel müşteri adayları, ücretsiz indirme talebinde bulunmak için bir grup kişisel bilgi vermek zorunda kalmak istemez. Kısa ve özlü: Bir e-posta adresi, ad ve posta kodu isteyin.

Web Sitesi Güncelleme de Formları Kısa ve Özlü TutunŞu anda bir captcha testi kullanıyor musunuz? Aldığınız spam miktarını artırmadan yanıt oranınızı artırıp artırmayacağını görmek için kapatmayı ve test etmeyi düşünün.

8. Basit Gezinme

Web sitenizi sezgisel ve gezinmesi basit hale getirin. Şirketiniz hakkında önemli bilgileri “ekranın üst kısmına” yerleştirin. İnsanlar işleri kolaylaştırmaktan hoşlanırlar ve aradıkları bilgileri aşağıya kaydırıp aramak zorunda kalmazlar. Kullanıcıların sitenizde yollarını bulmalarını kolaylaştırın.

Sonuç :

Bazı yerleşik tekniklerin kanıtlanmış sonuçları olmasına rağmen, sizin ve web siteniz için neyin işe yarayacağına sektörünüze bağlı olabilir. En çok dönüşüm sağlayan web siteleri değişiklik yapmanın ve sonuçları analiz etmenin sonucudur. Harekete geçirme ifadenizin rengini değiştirmek gibi küçük bir değişiklik yapmak dönüşüm oranınızda küçük bir artış görebilir. Bu küçük değişikliklerin kümülatif sonuçları, web sitenizin dönüşüm oranını önemli ölçüde artırabilir.

Web sitenizin dönüşüm sağlamak ve satış yapmak için optimize edilmesini sağlamak için sonuçları test etmeye ve analiz etmeye devam edin. Şirketinize yukarıdaki stratejileri uygulamanın en iyi yolunu bulmak için web tasarımcınızla birlikte çalışın. Web sitesi güncelleme konusunda web tasarımcınıza güvenin.

Güncellemeye ihtiyacınız varsa hemen canlı destek ekranından bizimle irtibata geçebilirsiniz.

 

Birinci Sayfa ya yükselin, Gönderilerinizi Güncelleyerek Trafiği Arttırın

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.