Yukarı kaydır

NEDEN WORDPRESS? WEB SİTELERİNİN İÇERİK YÖNETİM SİSTEMİ OLARAK WORDPRESS SEÇİLMESİNİN 5 NEDENİ

İster yeni bir web sitesi projesine başlıyor olun, ister sadece mevcut projenizi yenilemek için çalışın, işlemin bir noktasında WordPress’i duymuş olmalısınız. Meydandaki en büyük İçerik Yönetim Sistemlerinden (CMS) biri olarak, WordPress çok yaygın olarak kullanılmaktadır ve birçok kullanıcı tarafından şiddetle tavsiye edilmektedir. Peki bunun sizin için doğru çözüm olup olmadığını nasıl anlarsınız? İşte WordPress’i müşterilerimize önerdiğimiz en önemli 5 neden.

KULLANIMI KOLAY

Tüm CMS’ler içerik yönetimini kullanıcılar için kolaylaştırmayı amaçlasa da, WordPress kesinlikle bu amaca ulaşmada öncü olmuştur. Temiz, kolay gezinilebilir UI teknik olmayan kişilerin aradıklarını bulmalarına izin verirken, WYSIWYG editörü ve dahili yayıncılık araçları düzenleme içeriğini kolaylaştırır. WordPress ile bir kod satırına dokunmadan güzel bir web sitesi oluşturabilirsiniz.

WORDPRESS SON DERECE ÖZELLEŞTİRİLEBİLİR

Öte yandan, WordPress’in kişiselleştirilmesine olanak sağlandı. Hiç kimse sitelerinin tam olarak başkalarınınki gibi görünmesini veya özenti hissettirmesini istemiyor. Bir tema kullanırken bile, WordPress’te siteleri özelleştirmek mümkün. Açık kaynaklı kodu herkes tarafından kullanılabilir ve düzenlenebilir, bu da WordPress ile elde edebileceğinizlerin çok az limiti olduğu anlamına gelir. PHP ile yazılmış, kapsamlı dokümantasyon ile, geliştiricilerin ve yeni kodlayıcıların sıfırdan veya mevcut bir temadan girip özel bir web sitesi oluşturması kolaydır.

TOPLUM DESTEĞİ

wordpress ile web sitesi

wordpress ile web sitesi

Bazen kullanıcıları karıştıran bir WordPress konusuda, aldığı güncelleme miktarıdır – bazen sitenizde herhangi bir şeyi güncellemek için her zaman bir bildirim olduğu zannettiriyor. Bu iyi birşey! WordPress, kullanıcılarının güvenliği ve deneyimine önem verir ve her zaman hataları veya ortaya çıkan diğer sorunları bulmak ve düzeltmek için çalışır. WordPress, hem WordPress’in kendisi tarafından hem de onu kullanan ve bilgilerini Stack Overflow gibi sitelerde paylaşan binlerce geliştirici tarafından desteklenir. WordPress ile ilgili bir sorun yaşarsanız, şansın başka birinin aynı olma olasılığı vardır ve WordPress her yerde olduğu için, sorununuzu veya geliştiriciyi teşhis etme becerisine sahip bir çözüm bulmak zor değildir. İyi desteklenmeye ek olarak, WordPress iyi belgelenmiştir ve işlevlerini nasıl kullanacakları ya da özelliklerini uygulamanın en iyi yolu hakkında bilgi sağlama konusunda çok açıktır.

EKLENTİLER VE TEMALAR ÇOĞU WORDPRESS’TE ÜCRETSİZ

WordPress’in serbest ve açık kaynaklı yapısı nedeniyle, bu platformda kullanabileceğiniz binlerce ücretsiz ve ücretli eklenti ve tema var. Yerleşik bir eklenti ve tema dizini ile, sitenize kod ekleyebilmenizi bile bilmeden ek işlevsellik bolluğu sağlamak için ihtiyacınız olan araçlara erişebilirsiniz. Ücretli temalar ve eklentiler, ThemeForest gibi sitelerde harici olarak bulunabilir ve tipik olarak onlarla çalışan zemine ulaşabilmenizi sağlamak için bir destek süresi ve güncellemelerle birlikte gelir.

wordpress ücretsiz

wordpress ücretsiz

WORDPRESS UZUN ZAMANDIR VAR

WordPress uzun zamandır (2003’ten beri) bulunduğundan, güvenilir bir CMS olarak ün kazanmış ve web tasarımı alanında her yerde yaygınlaşmıştır. Neredeyse seçtiğiniz herhangi bir ana bilgisayar, size WordPress’i ücretsiz olarak yükleme seçeneği sunacak ve tanıştığınız hemen hemen tüm web geliştiricileri bununla bir deneyim seviyesine sahip olacak. WordPress desteğinin ve geliştiricilerin erişilebilirliği sizin için maliyeti düşürür, çünkü daha karmaşık CMS’ler genellikle hizmetleri için daha fazla ücret alan uzman geliştiriciler tarafından desteklenir. WordPress, web sitelerinde en büyük isimlerden biri haline gelmiştir ve çok çeşitli web sitesi kullanıcılarının ve yaratıcılarının gereksinimlerini karşılayacak seçeneklere sahiptir.

Author avatar
İzmir Web Tasarım Ajansı

Post a comment

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir