Yukarı kaydır

Ortak ödeme kullanmak isteyenler için 2020 yılında en popüler 4 Ortak Ödeme Sistemi önerisi

Ortak Ödeme Sistemleri artık pek çok e-ticaret sitesi için önemli bir alternatif. Web sitesi sahipleri, web sitelerinde kredi kartı ile ödeme alırken çok sayıda ortak ödeme seçeneği arasından seçim yapabilirler. İşletmenizin e-ticaret web sitenizin desteklemesi gereken alanları hakkındaki son makalemizde, hem sizin hem de müşterileriniz için ödeme işlemenin önemini tartıştık.

Ancak, hangi işlemcinin en uygun olduğuna karar vermek, hizmetlerinin şimdi tüm iş ve müşteri gereksinimlerinizle uyumlu olup olmayacağını ve işiniz büyüdükçe ve geliştikçe, göz korkutucu bir görev olabilir.

Ödeme ihtiyaçlarınızı karşılayacak uygun bir tedarikçi seçerken, aşağıdaki gibi faktörleri göz önünde bulundurmalısınız:

Şirket, web sitesi ödemelerini, mobil ödemeleri, satış noktasını veya çoklu ödeme hizmetlerini işleme konusunda mükemmel mi?
Şirket, hem işlenen hem de sabitlenen ödemenin yüzdesi olarak hangi ücretleri alır;
Şirket, API’lar aracılığıyla “kullanıma hazır” ödeme işleme veya ödeme hizmetleri sunuyor mu?
Web sitemde ödeme hizmetlerini uygulamanın maliyetleri nelerdir;
Şirket geliştiricileri (teknolojik belgeler) veya işletmeleri (müşteri hizmetleri) desteklemeye odaklanıyor mu?
Bunların cevapları ve diğer birçok soru, hangi ödeme işlemcisinin sizin için doğru olduğuna dair kararınızı hesaba katmalıdır. Aşağıda, oluşturduğumuz ve desteklediğimiz web sitesi tasarımlarında ödemeleri işlemek için yaygın olarak kullandığımız dört kredi kartı işleme çözümünü karşılaştırıyoruz.

1.İyzico

iyzico Kimdir?

İyzico, bireysel ve kurumsal binlerce müşterisine ödeme altyapısı ve satış sonrası destek hizmeti sunan, BDDK ve PCI-DSS lisanslarına sahip bir finans teknolojileri şirketidir.

  • iyzico, 2012 yılında, farklı alanlarda hizmet veren çeşitli büyüklüklerdeki e-ticaret şirketlerine, kolay ve güvenli ödeme yönetim platformu sunma amacıyla Barbaros Özbuğutu ve Tahsin Isın tarafından İstanbul’da kuruldu. Avrupa’nın saygın şirketlerinde uzun yıllar önemli pozisyonlarında görev alan Özbuğutu ve Isın, bu alandaki tecrübelerini iyzico ile Türkiye pazarına taşıdılar ve tamamen bu pazara adapte olmuş inovatif bir platform oluşturdular.
  • 2010 yılında Almanya’da başlayan bir dostluk, bir sene sonra bir akşam yemeğinde tamamen şekillenerek iş ortaklığına dönüşeceğinin sinyallerini verdi. Ne istediğimizi, ne yapacağımızı ve hepsinden önemlisi nerede yapacağımızı biliyorduk. İyi olacak, işimizi iyi yapacak, iyi insanlarla bir arada olacak, iyi bilinecek ve en güzel hali ile Türkiye’de devam edecektik! 2012 yılının Ekim ayı bizim için ortak hayallerimizin ve bugünkü iyzico’nun başlangıcı oldu.

H&M, Sahibinden.com, Zara, Çiçeksepeti ve Ofix gibi binlerce web sitesinden ve uygulama üzerinden yaptığınız alışverişin altında iyzico ismini görürsünüz. Ekstrenizde iyzico imzası gördüğünüz alışverişleriniz, iyzico’nun güvenli altyapısını kullanmayı tercih eden 29.000 web sitesinin birinden yapılmıştır.

iyzico kimlere hizmet sunmaktadır?

iyzico, B2B alanında 23.000’den fazla bireysel ve kurumsal satıcıya ödeme altyapısı ve satış sonrası destek hizmeti sunmakla beraber, iyzico mobil uygulaması ve iyzico Korumalı Alışveriş ile son tüketiciye de alışverişlerinde yenilikçi çözümler sunmaktadır.

iyzico’da veri güvenliği nasıl sağlanmaktadır?

iyzico, dünyanın en üst düzey veri güvenliği standardı olan PCI (Payment Card Industry)-DSS (Data Security Standard) 1. Seviye sertifikasına sahiptir. PCI-DSS sertifikalı hizmeti sayesinde de veri güvenliği konusundaki ihtiyaçları, başlangıç aşamasından itibaren eksiksiz bir şekilde karşılamaktadır. iyzico platformunu kullanmanız halinde, iyzico API’nın akıllı fiş çözümü sayesinde PCI sertifikası almanıza gerek kalmadan, PCI-DSS sertifikalı bir altyapı ile müşterilerinize maksimum seviyede güvenli bir hizmet sunabilirsiniz.

Komisyon oranı ve işlem ücreti nedir?

Eğer kurumsal bir satıcıysanız, siteniz üzerinden gerçekleşen başarılı işlem başına %2,29’dan başlayan komisyon oranları ve 0,25 TL işlem ücretiyle özel teklif alabilirsiniz.

Başlangıç ücreti veya herhangi bir sabit ücret ödeyecek miyim?

iyzico’yu kullanmak için ödemeniz gereken herhangi bir başlangıç ücreti veya sabit ücret bulunmamaktadır.

Taksitlendirme nedir?

Bonus, World, Maximum, CardFinans, Paraf, Axess ve Advantage özellikli kartlar ile kredi kartı taksitlendirme işlemi, alışveriş esnasında satıcı kurum ile banka arasındaki özel bir anlaşma sayesinde müşteriye alışverişini taksitle ödeme imkânı sunmaktır. Bu taksitlendirmenin vadesi ve oluşacak ilave maliyetler, tamamen satıcı kurum ile bankanın arasındaki anlaşmaya bağlıdır.

E-ticaret siteniz üzerinden taksitli olarak ödeme almak istemeniz durumunda, tüm bankalar ile ayrı ayrı görüşmeniz ve her birinden sanal POS talebinde bulunmanız gerekmektedir. Ancak bankalar, küçük ve orta ölçekli firmaların sanal POS taleplerine genellikle olumlu yanıt vermemektedir.

iyzico’yu tercih etmeniz durumunda, aynı anda Türkiye’nin en çok kullanılan bankalarının sanal POS’larını sitenizde aktif olarak kullanabilir ve bu bankalara ait kredi kartları ile taksitli olarak ödeme alabilirsiniz.

Hangi kredi kartları ile taksitli ödeme alabilirim?

iyzico’da şu anda Bonus, World, Maximum, CardFinans, Paraf, Axess ve Advantage kredi kartları ile taksitli olarak ödeme alınabilmektedir. Böylece 7 bankaya ait bütün kredi kartları ile taksitli olarak ödeme alabilirsiniz.

Taksitli yapılan işlemlerin ödemesi de parça parça mı yapılacak?

iyzico’da taksitli olarak gerçekleşen satışlarınızın ödemeleri parça parça değil, ürünü sattığınız fiyat üzerinden komisyon bedeli kesildikten sonra kalan tutarın tamamı olarak hesabınıza aktarılmaktadır.

Başvuru koşulları nelerdir?

Üyelik sürecinizi başlatmak için “Kayıt Ol” butonuna tıklamanız gerekmektedir. Başvurunuzun daha hızlı ve daha kolay sonuçlandırılabilmesi için aşağıdaki konulara dikkat etmeniz büyük önem taşımaktadır.

– Web siteniz, ürün ve fiyat bilgilerinizle birlikte kullanıma hazır olmalıdır.

– Gizlilik politikası, mesafeli satış sözleşmesi, teslimat ve iade şartları, sitenizin Hakkımızda ve İletişim sayfaları bulunmalıdır.

– Ödeme sayfanızda SSL sertifikası bulunması gerekmektedir.

– Satışa sunduğunuz ürün ile alakalı faaliyet gereği ilgili makamlarca verilen lisans ve belgeler olması gerekmektedir.

– Web sitenizde Visa ve Mastercard logolarının yer alması gerekmektedir.

 

2. PayTR

İhtiyaç duyabileceğiniz tüm ödeme kanallarının hepsi PayTR ile tek bir entegrasyonla mümkündür. Müşterileriniz kredi kartı ile tek çekim ve taksitli ödemenin yanı sıra, banka kartları ve ön ödemeli kartlar ile de ödemelerini tamamlayabilir, puanlarını alışverişlerde kullanabilirler. Üstelik ek güvenlik gerektiren Sanal POS ödemeleri veya operasyonel kontrol gerektiren Havale/EFT ödemeleri PayTR uzman ekibi tarafından hızla ve güvenle sonuçlandırılır, vaktiniz asıl işinize kalır.

GÜVENLİ SANAL POS

PayTR güvenlik konusunda gelişmiş Sanal POS hizmeti ve alanında 10 yılı aşkın tecrübeye sahip personeli ile hem mağazaların (web sitelerinin) hem de mağaza müşterilerinin ödeme güvenliğini sağlamaktadır. Böylece PayTR Sanal POS kullanan mağaza sahipleri yalnızca kendi işlerine odaklanırken sahteciliğe karşı hep güvende olurlar.

ERTESİ GÜN ÖDEME AVANTAJI

Kullanıcı ve ödeme güvenliği ile Sanal POS yönetimi konularındaki deneyimimiz ile üye işyerlerimize Ertesi Gün Ödeme* avantajı sunuyoruz. PayTR üye işyerleri ödemelerini ertesi iş günü banka hesaplarına alabilir, tahsilat için günlerce beklemek zorunda kalmaz, nakit akışlarında rahat bir nefes alırlar.

KESİNTİSİZ VE YEDEKLİ ALTYAPI

PayTR, servislerin sürekliliğini ve bilgilerin güvenliğini sağlamak amacıyla, coğrafi olarak iki farklı lokasyonda bulunan yedekli altyapısıyla hizmet vermektedir. Böylece PayTR kullanan üye işyerlerinin kritik önem taşıyan ödeme işlemleri kesintiye uğramaz, maddi veya prestij kayıpları oluşmaz.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.