Yukarı kaydır

Google Web Sitesi Kurma

Google Web Sitesi Kurma Nasıl Yapılır?

Çoğu müşteri işletmenizi internette bulabilmeyi bekleyecektir. İster ürünlerinizi çevrimiçi olarak satmak isteyin, ister işletmeniz ve iletişim bilgileriniz hakkında bazı bilgiler vermek isteyin, bir web sitesine sahip olmak çok önemlidir. Eğer internette Google Web Sitesi Kurma hakkında araştırma yapıyorsanız doğru yerdesiniz.

Site kurmaya başlamadan önce web sitenizle ne elde etmeyi umduğunuzu düşünmek iyi bir fikirdir. Rakiplerinizin web sitelerini araştırmak, sizin için en iyi neyin işe yarayabileceği hakkında net bir fikir edinmenize yardımcı olabilir.

4 temel adımı izlemeniz gerekir.

1.Google Web Sitesi Kurma ilk adımı Alan adınızı kaydedin

Müşterilerinizin işletmenizi bir arama motoru aracılığıyla kolayca bulabilmesi için alan adınız ürünlerinizi veya hizmetlerinizi yansıtmalıdır. Müşterileriniz alan adınızın işletmenizin adına benzer olmasını da bekleyebilir.

Alan adınız e-posta adresiniz için de kullanılacaktır. Hotmail gibi ücretsiz bir e-posta adresi kullanabilirsiniz, ancak bir işletme adresinden e-posta göndermek daha profesyonel görünür. Ücretsiz şirket maili açma ile ilgili makalemiz size yardımcı olacaktır.

Alan adınızı kaydetmek için akredite bir kayıt şirketi bulmanız ve bir ücret ödemeniz gerekir. Akredite kayıt şirketleri, Yeni bir alan adı kaydetmek, mevcut alan adını yenilemek veya alan adı kayıtlarında değişiklik yapmak isteyen kişilere hizmet sağlamak için  yetkilendirilmiş kuruluşlardır.

Google Web Sitesi kurma aşamasında Alan adınızı kaydetme hakkında daha fazla bilgi edinin.

Süresi bitmeden alan adınızın ne zaman yenilenmesi gerektiğini not etmeyi unutmayın. Alan adınızın süresinin bitmesine izin vermek işletmenizi siber suçlulara karşı savunmasız bırakabilir.

google web sitesi kurma

2.Google Web Sitesi Kurma ikinci adımı Web barındırma şirketi bulun

Alan adınız için  bir web barındırma şirketi bulmanız gerekecektir. Büyük internet servis sağlayıcılarının çoğu web barındırma hizmetleri sunmaktadır. Ayrıca size birden fazla e-posta adresi de sağlayabilirler.

Site için Web barındırmada  aylık ücretler, web sitenizin ne kadar büyük olduğuna ve kaç ziyaret ettiğinize bağlı olarak değişir.

3. İçeriğinizi hazırlayın

Müşterilerinizin web siteniz üzerinden neler yapabilmesini istediğinizi düşünün. Bu, Google web sitesi oluşturma aşamalarında  hangi bölümleri veya sayfaları eklemek istediğinizi anlamanıza yardımcı olacaktır. Müşterilerinizin hangi bilgileri veya işlemleri isteyeceğini göz önünde bulundurun ve  sitenin ihtiyaç duydukları şeyleri bulmalarını ve yapmalarını kolaylaştıracak şekilde yapılı olduğundan emin olun.

Sitenizi tasarlamak için bir profesyonel tutabileceğiniz gibi, içeriğinizi yazmak ve yapılandırmak için bir profesyonel kiralamayı da düşünebilirsiniz.

İyi tasarlanmış ve müşteriler için kullanımı kolay bir site işletmenizin öne çıkmasına yardımcı olacaktır. İlgili ve uygun içeriğe ve görüntülere sahip olmak, müşterilerin ürünlerinizi ve hizmetlerinizi anlamalarına yardımcı olacak ve işletmenizden satın alma konusunda kendilerini rahat hissetmelerini sağlayacaktır.

4. Web sitenizi oluşturun

Kendi web sitenizi oluşturabilir veya profesyonel bir web geliştiricisinin sizin için  kurma işlemini yapmasını sağlayabilirsiniz. Web sitelerinin güncel tutulması gerekir, bu nedenle devam eden bakım için plan yaptığınızdan emin olun.

Kendi web sitenizi oluşturmak için bir web sitesi yayınlama paketi kullanabilirsiniz. Google Web Sitesi Kurma ile ilgili araştırmalar yapabilirsiniz. Bunlar kelime işlemcilerine benzer, ancak metninizi ve resimlerinizi web içeriğine dönüştürmek ve web sitenize göndermek için dahili özelliklere de sahiptir.

Çevrimiçi işlerde yeniyseniz, başka birinin sizin için bir web sitesi oluşturması iyi bir fikirdir. Profesyonel bir web geliştiricisi sitenizi hızlı bir şekilde oluşturabilir ve başarılı web tasarımı hakkında rehberlik sağlayabilir. Bir profesyoneli işe almak, çevrimiçi bir mağazaya sahip olmak veya web siteniz aracılığıyla başka hizmetler sunmak istiyorsanız özellikle yararlı olabilir.

Web sitenizi akıllı telefonlarda ve diğer mobil cihazlarda kolayca kullanılabilecek şekilde tasarlamanız gerekecektir. Web sitenizi mobil kullanım için optimize etmek, internete erişmek için telefon ve tablet kullanan kişi sayısının artması, sitenizi dışarıdayken kullanabileceği anlamına gelir.

Web sitesi oluşturmak için yararlı ipuçları

  • Müşterilerinizin bilmek istediklerini düşünün, sadece onlara söylemek istediklerinizi değil.
  • Size yardımcı olmak için profesyonelleri kullanın. Profesyonel olmayan bir web sitesi müşterileri kaybetmeye neden olabilir.
  • Özellikle fiyatlarınız hakkında bilgi eklerseniz, web sitenizi düzenli olarak güncelleyin.
  • İletişim bilgilerinizin müşterilerinizin bulması için doğru ve kolay olduğundan emin olun.
  • Google web sitesi kurma işlemi bittikten sonra Web sitenizi pazarlama materyallerinize tanıtın ve kartvizitlerinize ekleyin.
  • Google gibi arama motorlarının web sitenizi nasıl bulabileceğinizi öğrenin. Buna arama motoru optimizasyonu (SEO) denir. Bir web geliştiricisi web siteniz için SEO konusunda size yardımcı olabilir.

Yorum yapın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.