Back

Ücretsiz Şirket Maili Açma

Ücretsiz şirket mail adresi nasıl oluşturulur

İş İletişimi

Her işletme birden fazla iletişim aracı kullanır. İletişim şirketten şirkete olabilir, diğer şirketlerle veya şirketten müşterilerle  iletişim olabilir. İletişim türüne ve iletilmesi gereken mesaja göre, şirketler iletişim ortamını seçerler. Birden fazla iletişim modu olmasına rağmen, en güvenilir  iletişim kaynağı maildir. Şirketler şirket maili açma konusunu sık sık araştırırlar.

İş iletişimi dünyasında, mailler kaçınılmaz, güvenilir ve yasaldır. İş açısından kritik iletişimleri yalnızca mail yoluyla göndermeniz önemlidir. Yalnızca iletişim için geçerli bir kanıt sağlamakla kalmaz, aynı zamanda gerekli güvenliği ve teslim edilmekte olan önemli bilgilerin gizliliğini de sağlar. O yüzden şirket maili açma  çok önemlidir.

Bu tür iş açısından kritik iletilerin, ortak / genel bir mail adresi yerine, alanınıza bağlı resmi bir şirket maili açma ve bu mail kullanılarak gönderilmesi de önemlidir.

Resmi mail  adresi, müşterinin markanızı tanımasına yardımcı olur, mesaja güvenilirlik katar ve ilişkiye güven oluşturur. Bu nedenle, böyle bir marka oluşturmak için, her işletme markanızla bağlantılı bir alan adıyla ilişkilendirilmelidir.

Alan adı nedir?

Şirketinizin internette  olmasını sağlamak istiyorsanız, ilk adım kendi alan adınızı almaktır. Alan adı genellikle şirket/ kuruluş adınızı   şirket adınız (.com, .net, .info vb.) adlı standart bir internet sonekiyle birleştirerek oluşturulur. Etki alanı adları sirketadiniz.com veya sirketadiniz.info gibi görünür. Alan adı kendi başına hiçbir şey yapamaz. Bir alan adı  kaydettiğinizde, hosting yani web barındırma hizmeti de almanız gereklidir.

Web sitesi nedir?

Web sitesi, şirketiniz hakkında bilgi veya ayrıntı sağlayan bir dizi internet sayfasıdır. Web barındırma sağlayıcınızın IP adresini etki alanınızla eşleştirmek için DNS yöneticinizi kullanacaksınız. Bu, birisi tarayıcıya www.alaniniz.com’u yazdığında, Webhost’tan doğru sayfaların görüntülenmesini ve okuyucuların web sitenizden ilgili bilgilere erişmesini sağlar.

Şirket Mail adresi nedir?

Şirket maili açma;  [email protected]  , [email protected]  veya [email protected]  gibi şirketinizin alan adını kullanan adreslerdir. Şirketinizde yankı uyandırdıklarına göre, müşterileriniz sizi kolayca tanıyabilecektir. Bu nedenle, bu gibi adreslere sahip olmak kimliğinizi belirlemenize ve müşterilerinizle güvenilirliğinizi artırmanıza yardımcı olacaktır.

Neden bir şirket mail adresine ihtiyacınız var? Şirket maili açma?

Bir şirket mail adresine sahip olmanın birincil nedeni müşterilerinizin sizi tanımlamasına yardımcı olmak olsa da, listeye eklenebilecek birçok kişi vardır. bir şirket mail adresi size yardımcı olur:

 • Profesyonelliğinizi yansıtın

  Markanızla eşleşen bir mail adresine sahip olmak, işletmeniz hakkında ciddi ve profesyonel olduğunuzu gösterir. Bu şekilde, işletmeniz de müşterileriniz tarafından ciddiye alınacaktır, çünkü profesyonel mail adresine sahip bir işletmeyi seçme ve güvenme olasılığı yüksektir.

 • Özgünlüğünüzü gösterin ve müşteri güveni kazanın

  Siz veya çalışanlarınız şirketinizin adını içeren adresi kullanarak mail  gönderdiğinizde, müşterileriniz mailin gerçek bir kaynaktan geldiğinden emin olabilir. İçeriğinizi açmadan önce bile sizi tanıyacaklardır. Bu, sizinle güvenlerini oluşturmalarına ve maillerinize  yanıt vermeleri veya destek ekibinizle iletişime geçmeleri için onlara güven vermelerine yardımcı olacaktır.

 • Markanızı tanıtın

  Şirketinizin adı e-posta adresinizdeyken, gönderdiğiniz her mail  ile markanızı tanıtıyorsunuz. Bu şekilde uzun süre hafızalarında kalacağından emin olursunuz.

 • Tutarlı olun

  Alanınızla tek tek ve grup mail  adresleri oluşturduğunuzda, dışarı çıkan her mailin standart bir biçime sahip olduğundan emin olursunuz ve böylece tutarlılığı korursunuz.

 • İstenmeyen posta almaktan uzak durun

  Müşteriler sizi marka adınızla tanıdığında spam olarak işaretleme olasılığı daha düşüktür. Genel e-posta hesapları kullanıyorsanız e-postalarınız hak ettikleri takdiri alamayabilir ve spam ile sonuçlanabilir.

Şirket Maili Açma

Şirket Maili Açma mail adresi oluştururken uygulamanız gerekenler

 1. Şirketinizle  hızlı bir şekilde ilişkili olabilecek ve müşteriler tarafından kolayca tanımlanabilecek bir alan adı bulun. Daha sonra da şirket maili açma’ya başlayın.
 2. Şirketiniz genelinde standart bir e-posta adresi biçimine sahip olmak şirketi maili açma önemlidir. Örneğin, tüm çalışanlar için standart biçiminiz olarak  [email protected]  gibi profesyonel bir e-posta adresi seçebilirsiniz.
 3. Departmanlara göre [email protected] gibi grup mail adresleri oluşturun, böylece tüm departman maillerini tek bir yerden yönetebilirsiniz.
 4. Alan adınızın kimliğini SPF ve DKIM yapılandırmalarıyla doğrulayarak şirketinizin mail adresini kimlik avı ve spam’a karşı güvence altına aldığınızdan emin olmalısınız.

Şirket Maili Açma , En İyi Mail Servis Sağlayıcısı Nasıl Seçilir?

Bir mail servis sağlayıcısı seçtiğinizde göz önünde bulundurulacak birden fazla faktör vardır. En önemli faktörlerden bazıları şunlardır:

 • Kolay kurulum

  Bir e-posta sağlayıcısında aranacak ilk husus, etki alanınızı onlarla kurmak için sağlanan adımların basit ve karmaşık olup olmadığıdır. İşlemi basit tutarken bile, servis sağlayıcınızın gerekli kimlik doğrulama adımlarını atlamanızı istemediğini kontrol edin.

 • Verimli geçiş

  Seçtiğiniz hizmet sağlayıcısının, önceki sağlayıcınızdan gelen tüm maillerinizi, kişilerinizi ve diğer verilerinizi verimli bir şekilde taşımanıza izin verdiğinden emin olun. Hiçbiri veri kaybını karşılayamadığı için geçiş hiçbir ücret karşılanamaz.

 • Güvenli ve özel

  Veri güvenliği ve gizliliği sağlayan bir hizmet seçin. Hesabınız için birden çok kimlik doğrulama katmanı ve iletileriniz için uçtan uca şifreleme olmalıdır. Hizmetle paylaştığınız kişisel bilgiler de gizli tutulmalıdır, şirket maili açma da  gizlilik uyumluluğu en önemli önceliği olmalıdır.

 • Şirketinizle eşleşen özel alan adı

  Mail alan adınız şirketinizle alakalı olmalıdır, bu nedenle seçtiğiniz e-posta hizmetinin tercih ettiğiniz bir alan adı sağlamanıza izin verdiğinden ve varsa kullanmanıza izin verdiğinden emin olun.

 • Sağlam kontrol paneli

  Şirket maili açma işleminde , alan adınızla ilgili tüm ayarlarınızın kontrolünü ele geçirmenize, kullanıcıları ve grup adreslerini yönetmenize, kısıtlamaları ve spam ilkesini ayarlamanıza ve daha fazlasını yapmanıza olanak tanıyan güçlü bir kontrol paneline sahip bir servis sağlayıcı seçin. Servis ayrıca size iyi bir çalışma süresi yüzdesi sağlamalıdır.

 • İşbirliği ve diğer iş araçları

  Şirket maili açma işlemini tamamladınız, sağlayıcının dahili ekip işbirliği araçlarına ve takvim, notlar, kişi yönetimi vb. gibi yerleşik araçlara sahip olması en iyisi olacaktır.

Şirket Mail adresinizi oluşturduktan sonra nasıl kullanılır?

Şirketi maili açma işlemini tamamladınız ama maili nereye kurup kullanacağınızı araştırıyorsanız bunu kullanabilirsiniz Şirket mail adresiniz ile mail göndermek veya gelen mailleri okumak için  Yandex mail’e  şirket mail adresinizi kurarak kullanabilirsiniz.

1 yorum

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.