Back

Web Sitesi Yükleme Hızını Artırmanın 4 Yolu

Web Sitesi Yükleme Hızını Artırmanın 4 Yolu

Araştırmalara göre yüklenmesi üç saniyeden uzun süren sitelerden ziyaretçiler hemen çıkmaktadır. Sonuç olarak, işletmeler web sitelerinin yükleme hızını arttırmanın yollarını arıyorlar. İşte size web sitesi yükleme hızını arttırmanın 4 yolu:

1. Görsellerinizi optimize ederek web sitesi hızınızı arttırın
Görsellerinizi optimize edin böylece daha hızlı yüklenirler. Bolca resim olan web siteleri daha yavaş yüklenir. Sitenizin daha hızlı yüklenmesine yardımcı olmak için resimlerinizi azaltın ve boyutlarını küçültün. Grafikler için GIF dosyalarını ve fotoğraflar için sıkıştırılmış JPG formatını kullanın. PNG’ler çok fazla yer kaplar, mümkün olduğunca kullanmayın.

2. Hızlı bir hosting firması ile çalışın

Yerel bir web hosting firması ile çalışın ve iyi bir firma bulmak için araştırma yapmalısınız. Yurtdışında veya hedeflediğiniz bölgenin uzağında bulunan bir web barındırma hizmeti, daha uzun yükleme sürelerine yol açabilir. Sonuç olarak, siz ve müşterileriniz aynı alanda ikamet ediyorsanız, yerel bir web barındırma seçmek en iyisidir. Sitenizin nerede barındırıldığını belirlemek için bir ping testi yapabilirsiniz. Çok uzaksa, ana bilgisayar sağlayıcılarını değiştirin. Şirketiniz dünyanın her yerinden kitleleri hedefliyorsa, bir içerik dağıtım ağı kullanmayı düşünün. Web sitesi dosyalarını yerel bir sunucuya göndermek, bu tür bir sistem içeriğinizin daha hızlı yüklenmesine yardımcı olur.

Ayrıca, barındırma şirketinizin kullandığı ekipmanları değerlendirdiğinizden emin olun. Daha ucuz ekipman genellikle daha yavaş yükleme sürelerine yol açar. Binlerce web sitesi ziyaretçisi çekiyorsanız, gelişmiş ekipman kullanan bir web barındırma için daha fazla ödeme yapmanız gerekir.

3. Önbellekleme ile web sitesi hızınızı arttırın

Önbelleğe almayı kullanın. Önbellek, verileri daha hızlı erişebilmek için depolar. PHP’nin önbelleğe alınmasını etkinleştirin ve web sitenizin içeriğini yüklendikten sonra depolayın; böylece ziyaretçileriniz yalnızca bir kez Internet’te beklemek zorunda kalır.

4. Gereksiz kodlardan kurtulun

Kodunuzu yalın ve verimli yapın. Büyük web siteleri, kodlarını optimize etmek için bir web tasarımcısını bünyesinde çalıştırmaktadır. Gereksiz kodlar sitenizin yüklenme hızını yavaşlatır. Mümkünse, CSS’nizi 75KB’nin altında tutmayı hedefleyin.

İzmir web tasarım ajansı, optimizasyon konusunda müşterilerine hizmet vermektedir. Web geliştirme, markalaşma, bulut barındırma, mobil uygulama geliştirme, CMS ve e-ticaret çözümlerinde uzman olan İzmir Web Tasarım Ajansı uzman tasarımcıları ile her tür web tabanlı ihtiyaçlarınıza çözümler üretmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.