Back

İzmir Kurumsal Web Tasarım

İzmir Kurumsal Web Tasarım, şirketlerin vazgeçilmez tanıtım unsurlarının başında gelmektedir. Müşterilerin güvenini sağlaması ve müşterilerine ulaşması için web sitesine ihtiyaç duyarlar. Güncel düşünen, çağımızın teknolojilerini takip eden kurumsal firmalar yazılım teknolojilerinden üst düzeyde faydalanmak hedefiyle belirli bir bütçe belirleyerek kendi internet siteleri için yatırım yapmaktadırlar. Web site tasarımlarının profesyonel olması müşterilerin daha çok ilgisini çeker ve şirketlerin müşteri kazanmasında önem arz eder. Bu yazımız da İzmir Kurumsal Web Tasarım hakkında bazı bilgiler vereceğiz.

Kurumsal Web Tasarımı Nedir?

Kurumsal web tasarımı, şirketlerin girişimci ruhunu maksimum derece de yansıtmayı amaçlayan web sitesi tasarım çalışmasıdır. Firmanın kurumsal kimliğine uygun olarak tasarlanmış bir web sitesi, firmanın kurumsal kimliğini dünyaya açan bir penceredir. Bu nedenle şirketi temsil eden bir web sitesi tasarlarken, amacı şirkete hizmet vermek olan şirketin imajını dikkate almakta fayda vardır. Profesyonel kurumsal web sitesi tasarım hizmeti ile hazırlanmış bir web sitesi, şirketin kurumsal kalitesini yansıtır.

Bir şirketin, hizmet veren şirketinin web sitesi tasarım sürecinde uyması gereken faktörler olarak endüstri, logo, şirketin amacı, sunulan hizmet ve hedef kitle gibi yetkinlikler verilebilir. Tasarlanan web sitesinin temasındaki renkler, yazı tipi gibi küçük detaylar bile bu faktörlere göre seçilmektedir. Yani web sitesi olması gerektiği gibi şirketi yansıtabilmeli ve kurumsal kimliğini ön plana çıkarabilmelidir. Kısacası web tasarım sayesinde firmaların ana sayfaları hem firmaların yansıtmak istedikleri imaja göre hem de firmaların hedef kitlesinin ihtiyaçları analiz edilerek tasarlanmaktadır.

izmir-kurumsal-web-tasarım-nedir

izmir-kurumsal-web-tasarım-nedir

İzmir Kurumsal Web Tasarım Ajansı

İzmir Web Tasarım Şirketleri

İzmir de bir çok web tasarım firması bulunmaktadır. Sizler için en iyi İzmir Kurumsal Web Tasarım yapan şirketleri aşağıda gösterdik. Şirket isimlerinin üzerine tıklayarak ilgili sitelere ulaşabilirsiniz.

İzmir Kurumsal Web Tasarım Şirketi Tercih Ederken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Profesyonel bir tasarıma sahip olan web siteleri ziyaretçiler ve müşteriler tarafından olumlu izlenim bıraktıkları gibi Google tarafından da olumlu puan alırlar. Bunu sağlamanın ilk şartı; kullanıcı dostu, iyi dizayn edilmiş ve göze hoş hitap eden bir web sitesi kurgulamak ve kullanıcı alışkanlıklarını ön plana alarak kullanım kolaylığını sağlamaktır. Ayrıca SEO uyumunu yakalayan tasarımlar Google tarafından sitenizin üst sıralarda yer almasını destekleyecektir. Bu sebeple, web tasarım işlemlerini yürütürken SEO kurallarına uyulmalı ve kullanıcıların beklentileri karşılanmalıdır. Bu maddeden de anlaşılacağı üzere çalışacağınız web tasarım şirketini tercih ederken kaliteli tasarım çizgisinden çıkmayan bir ajans olmasına dikkat etmelisiniz.

Web tasarım firması seçerken dikkat etmeniz gereken önemli unsurlardan birisi de profesyonellik olmalıdır. Çünkü bu işi profesyonelce sürdürmeyen bir firma ile yapacağınız anlaşmalar hayalinizde oluşturduğunuz tasarımın beklentiyi karşılamaması gibi riski de beraberinde getirecektir. Kaliteli hizmet sağlayan web tasarım firmaları hayalinizdeki tasarımı hayata geçirecek yetkinlikte firmalardır ve talep ettiğiniz çaptaki çalışmaları defalarca uygulamışlardır. Profesyonellik seviyelerini test etmek için tekliflerini sunmalarını isteyebilir, onlardan bir demo site isteyebilir ve bu aşamadan sonra size ulaştıracakları teklif formundan başlayarak işi takip ettikleri süredeki tutumlarını gözlemleyerek işinin ustası olup olmadıklarını kolayca anlayabilirsiniz.

izmir-kurumsal-web-tasarım-ajansı

izmir-kurumsal-web-tasarım-ajansı

İzmir Kurumsal Web Tasarım Fiyatları

İzmir Kurumsal Web Tasarım fiyatları özel tasarım, kurumsal veya bireysel bir web sitesi olmasına göre değişiklik gösterir.

Basit bir web sitesi tasarımı genellikle ortalama fiyatı 2.000₺ – 10.000 ₺ arasında değişmektedir. Bununla beraber özgün veya kurumsal bir web tasarım fiyatları 5.000 ₺ – 100.000 ₺ arasında değişebilmektedir. Özel bir proje yada bir web sitesi istediğiniz de bu fiyat değişkenlik göstermektedir.

Web tasarımı ya da diğer hizmetlere ilişkin fiyat bilgisi veya diğer sorularınız için buradaki linkten bize ulaşabilirsiniz.

İzmir Kurumsal Web Tasarım Fiyatlarını Etkileyen Faktörler

Web sitesi yaptırmaya karar verdiğimizde İzmir Kurumsal Web Tasarım fiyatları konusunda tasarımını istediğimiz web sitesinin hangi özelliklerde olacağı belirleyicidir.

  • Web sitesi hazır şablon ile tasarlanıyorsa fiyat olarak özel tasarım web tasarımına göre daha uygundur. Hazır web sitesi şablonuna firmanın resim ve fotoğrafları ile firma bilgilerinin eklenmesi ile oluşturan web site tasarım fiyatları uygun fiyatlı olması bakımından tercih edilmektedir.
  • Hazır şablon dışında özel tasarım olan web tasarım fiyatları maliyet olarak daha maliyetlidir. Kurumsal firmaların özel isteklerine göre tasarlanması fiyatı yükseltmektedir. Özel tasarım olması tamamen firmaya özel tasarlandığı için fiyatı yükseltmektedir. Şirketin ek istekleri de fiyatı arttırmaktadır.
  • İnternetten satış amaçlı web tasarımı yapılıyorsa web sitesine ödeme yöntemlerinin de (Havale/EFT/Kredi Kartı gibi) yüklenmesi gerekir. Bu fonksiyonların yüklenmesi web sitesine e-ticaret sitesi özelliği kazandırır. E-ticaret özelliği bulunan web tasarımı reklam ve tanıtım amaçlı olarak tasarlanan web sitesine göre daha pahalıdır.
  • Web tasarımın cep telefonu ve tabletlere uyumlu olması da fiyatı etkileyen en önemli faktördür. Web tasarımının bilgisayarlar dışında cep telefon ve tabletlerde de rahatça gezinilebilecek şekilde uyumlu olması için özel bir tasarım yapılır. Responsive (Mobil Uyumlu) olarak adlandırılan bu web tasarımı günümüzde her web sitesinde olması gereken bir özelliktir. Dolayısıyla özel bir istek olduğu için web tasarımının fiyatını da arttırmaktadır.

Bu kriterler web sitesi fiyatları üzerinde belirleyici olan belli başlı kriterlerdir. Sonuç olarak kurumsal bir web sitesi kurmak, şirketin istediği detaylara göre fiyatlarını değiştirmektedir.

Yorum bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

.